В Україні значно зріс податок при продажу авто

30.05.2020 10:24
shadow
В Україні значно зріс податок при продажу авто
В Україні значно зріс податок при продажу авто

Якщо раніше під час продажу (обміну) протягом одного року третього і наступного авто потрібно було заплатити державі 5% вартості, то тепер – 18%

В Україні змінився порядок оподаткування доходів від продажу або обміну рухомого майна (транспортних засобів).

Про це повідомляє Головне управління ДПС у Київській області.

Зазначається, що законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних суперечностей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до ст.173 Податкового кодексу, що регулює порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна.

Закон № 466-IX опубліковано в офіційному виданні «Голос України» 22 травня цього року. Дія Закону поширюється на продажі машин від 1 січня 2020 року.

Якщо раніше під час продажу (обміну) протягом одного року третього і наступного автомобіля потрібно було заплатити державі 5% вартості, то тепер – 18%.

Новий податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, в тому числі, причепів, мопедів і мотоциклів. Перший продаж транспортного засобу не оподатковується. Якщо другий, то державі доведеться віддати 5% його ціни, як і раніше.

При продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна стягується податок у розмірі 5% від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.

Об этом сообщает Компромат


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/384035-v_ukrajini_znachno_zris_podatok_pri_prodahu_avto”