У Польщі суд заборонив аборти навіть в разі вроджених дефектів у плода

24.10.2020 00:48
shadow

Конституційний суд Польщі визнав таким, що суперечить Конституції закон, який дозволяв аборт в разі виявлення вроджених дефектів у плода.

Об этом сообщает Слон

Loading...

Про це повідомляє Associated Press. ВВС в свою чергу зазначає , що цієї “лазівкою” в законі обгрунтовували майже 98% легальних абортів в останні кілька років.

При цьому ЗМІ пишуть, що польське законодавство про аборти – одне з найсуворіших в Європі. У 1993 році закон дозволив переривати вагітність в трьох випадках: якщо вагітність становить загрозу життю або здоров’ю матері, якщо вона наступила в результаті згвалтування або якщо медики виявили у плода незворотний дефект або невиліковну хворобу.

Популярні новини зараз
 • Доктор Комаровський назвав простий спосіб діагностики COVID-19
 • Зеленський вважає, що українські пенсіонери отримують чималі пенсії
 • Помер учасник випробувань вакцини від COVID-19: що про це відомо
 • У минулому році провели всього 1116 абортів, 98% з них обгрунтовувалися вродженим пороком у плода.

  Через жорсткі закони громадяни Польщі змушені їздити на операцію в інші країни.

  ВВС пише, що тиск на правлячу партію «Право і справедливість» з метою посилення законодавства про аборти здійснила католицька церква.

  Активісти і правозахисники, які виступали проти скасування відповідних положень, вважають, що тепер в країні істотно виросте кількість підпільних абортів, а їх жертвами стануть тисячі жінок.

  В Іллінойсі (США), незважаючи на посилення консервативних поглядів у Верховному суді, яке може призвести до скасування відомого рішення 1973 року по справі «Роу проти Уейда», легалізували аборти на федеральному рівні.

  Водночас в Алабамі може набути чинності найжорсткіший закон проти абортів у США. Сенатори штату прийняли законопроект про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності. Аборт ось-ось стане в штаті кримінальним злочином класу А. Лікарів зможуть засудити до 10 років тюремного ув’язнення за спробу переривання вагітності, і до 99 років — за фактичне проведення процедури.

  Хочете читати новини в іншому форматі?
  Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
  Підписатись можна ТУТ
  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/10/23/u-polshhi-sud-zaboroniv-aborti-navit-v-razi-vrodzhenih-defektiv-u-ploda/”