Дії топменеджера "Енергоатому" Гартмута призвели до збитків компанії на 210 млн грн за тиждень – експерт

24.10.2020 15:53
shadow
Белявський: Дії Гартмута спантеличили ринок. Вони свідчать або про професійну некомпетентність, або про хитрий задум

Через дії одного з віцепрезидентів державного підприємства "НАЕК "Енергоатом" Якоба Гартмута "Енергоатом" за тиждень зазнав 210 млн грн збитків, заявив експерт енергетичних ринків "Центру Разумкова" Максим Белявський.

Об этом сообщает Политика 2.0

У своїй статті "Німецьке горе: -210 млн "Енергоатому" за тиждень", опублікованій на сайті "Петро і Мазепа" 23 жовтня, він пише, що в компанії відправили у відпустку низку провідних співробітників відділу "Енергоатом-трейдинг", а Гартмут на цей час став виконувачем обов’язків головного трейдера.

Белявський, посилаючись на свої джерела, заявив, що топменеджер зробив низку помилок, які призвели до обвалу цін на ринку: "Енергоатом" почав продавати електроенергію на 17 коп. за кВт/год нижче від своєї собівартості, внаслідок цього за день зазнає приблизно 31,5 млн грн прямих збитків.

"За тиждень, як ви бачили вище, виходить 210 млн грн зі знаком "мінус". Шикарний подарунок під ялинку. Подібні дії Якоба Гартмута спантеличили ринок. Вони свідчать або про професійну некомпетентність, або про хитрий задум. Такий собі мотив, спрямований на зниження цін на ринку для подальшого продажу електроенергії "Енергоатому" на адресу окремих трейдерів за заниженими цінами. У будь якому разі ці дії не були і не мали нічого спільного із тактикою заробляти більше. Питання: які є важелі впливу на "Енергоатом"? Хто відповість за втрачені сотні мільйонів на рівному місці? Переконаний – ніхто. Бо те, що стосується біржових торгів та трейдерської поведінки в Україні, не розуміють у жодному з державних органів", – написав він.

"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох АЕС України, що діють. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт, забезпечує приблизно 55% потреби України в електроенергії, в осінньо-зимові періоди цей показник сягає 70%, ідеться на сайті підприємства.

За підсумками перших шести місяців 2020 року "Енергоатом" отримав 2 млрд 650,521 млн грн чистого збитку проти 1 млрд 113,814 млн грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року, писало агентство "Інтерфакс-Україна".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/diji-top-menedzhera-energoatomu-hartmut-prizveli-do-zbitkiv-kompaniji-na-210-mln-grn-za-tizhden-ndash-ekspert-1524419.html”