Якщо не продовжувати дії закону про особливий статус ОРДЛО, тоді потрібно говорити про вихід із "Мінська". Але що натомість?

15.12.2020 14:43
shadow

"Мінськ не зробив", "Мінськ не працює", "Мінськ не дає"...

Об этом сообщает ВЧК-ОГПУ


Народ наївно ставиться до Мінських домовленостей як до чарівної палички, вони самі собою нічого дати або зробити не можуть. Мінськ – інструмент, яким можна будинок побудувати, а можна і вбити. А можна взагалі нічого не робити, чекати, поки з’являться ресурси й інші інструменти для будівництва. Загалом усе залежить від того, як ним користуватися – із розумом чи ні.


Тепер про закон про особливий статус. Нагадаю: нинішній закон ухвалили на виконання "Мінська – 1" 2014 року. На нього кілька разів посилається "Мінськ – 2", той самий комплекс заходів. Зараз, незважаючи на вимоги російської делегації обговорювати всі статті закону, ми наполягаємо на тому, що його вже затвердив "Мінськ" і його зміни будуть фактично ревізією комплексу заходів. Тому зміни ми готові вносити тільки в частині імплементації "формули Штайнмаєра", що погодили рік тому в Парижі.


Відмова від продовження цього закону за формального збереження "Мінська" може призвести до того, що тоді постане питання про ухвалення нового закону про особливий статус. Тоді Росія матиме підстави вимагати погодження з ОРДЛО всього закону.


На сьогодні його виписано так, що він схожий на форму, яку можна наповнити як гарним, так і поганим для України змістом. І дати можливість представникам Росії з ОРДЛО наповнювати його – це не дуже розумно. Тому, якщо ми не продовжуємо закону, то тоді потрібно говорити про вихід із "Мінська". Але що натомість? У нас є інший інструмент? Ми готові його застосувати? Наше суспільство не готове його сприйняти? ..


(Сьогодні Верховна Рада продовжила дію закону про особливий статус Донбасу до 31 грудня 2021 року."ГОРДОН").


Джерело: Сергей Гармаш / Facebook


Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/sergey-garmash/jakshcho-ne-prodovzhuvati-diju-zakonu-pro-osoblivij-status-ordlo-todi-potribno-govoriti-pro-vihid-z-minska-ale-shcho-natomist-1531658.html”