Вітренко: З січня 2020 року Україна не транзитуватиме газ з Росії

23.08.2019 15:32
shadow
Вітренко: З січня 2020 року Україна не транзитуватиме газ з Росії
Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Україна з січня 2020 року не транзитуватиме російський газ через свою територію. Про це в інтервь’ю «Радіо «Свобода» повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«На жаль, базовий варіант полягає в тому, що з 1 січня 2020 року транзиту російського газу через територію України не буде. Це означає, що вся система в межах української ГТС має бути повернута у так званий «фізичний реверс», і газ поступатиме не зі сходу на захід, а з заходу на схід», – сказав Вітренко.

Він нагадав, що така ситуація мала місце у 2009 році, «але це були такі напів аварійні режими».

Цього року у «Нафтогазі», за словами Вітренка, готувалися до такого сценарію.

«Було модернізовано 5 компресорних станцій основних, так звана «обмотка». Зараз вони можуть працювати у двох напрямках. Із 1 січня вони працюватимуть у напрямку з заходу на схід. ГТС зможе забезпечувати всіх споживачів України достатньою кількістю газу, не дивлячись на те, що газ не поступатиме з території Росії», – зазначив виконавчий директор НАКу.

Раніше Mind повідомляв, що НАК «Нафтогаз України» вимагає в новому арбітражі проти «Газпрому» $11-14 млрд. Підставою для цієї компенсації є контракт на транзит, в рамках якого компанія має право вимагати перегляду тарифу на транзит.

Раніше повідомлялося, що суд Люксембургу ухвалив привести у виконання рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому».

Також нагадаємо, що «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов’язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Як раніше повідомляв Mind із посиланням на російські ЗМІ, глава Міністерства енергетики Росії Олександр Новак заявив журналістам, що начебто РАТ«Газпром» запропонував компанії НАК «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Також читайте
Гройсман: наступний опалювальний сезон має пройти без підвищення цін
Гройсман: наступний опалювальний сезон має пройти без підвищення цін 21 серпня 2019, 15:33
«Нафтогаз» радить НКРЕКП якнайшвидше зняти штрафи зі споживачів-ПСОшників
«Нафтогаз» радить НКРЕКП якнайшвидше зняти штрафи зі споживачів-ПСОшників 20 серпня 2019, 11:53
«Укртрансгаз» і «Молдовагаз» домовились про диверсифікацію поставок газу в Україну
«Укртрансгаз» і «Молдовагаз» домовились про диверсифікацію поставок газу в Україну 19 серпня 2019, 17:19

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20201172-vitrenko-z-sichnya-2020-roku-ukrayina-ne-tranzituvatime-gaz-z-rosiyi”