У Мінекономіки пояснили падіння промислового виробництва

03.12.2019 01:23
shadow

У Міністерстві економіки заявили, що рекордне падіння промисловості на 5% у річному вимірі є наслідком загальносвітового тренду.

Такі дані повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Ніколайчук у "Фейсбуці".

"Але якщо в той період (кризи. – Ред.) економіка України була скоріше винятком, то цього разу вітчизняна промисловість рухається в загальносвітовому тренді. У низці наших партнерів такий провал у промисловості відбувся на декілька місяців раніше, а зв’язок з європейською економікою останні роки суттєво посилився", — написав він.

За його словами, промислова рецесія у світі є насамперед наслідком глобальних торгових війн.

"І хоча останні десятиліття у світі відбулась деіндустріалізація (через зростання важливості сектору послуг і зростання технологічності промислового випуску), таке падіння в промисловості має потенціал суттєво загальмувати глобальну економіку", — пояснює Ніколайчук.

За даними Мінекономіки, падіння промислового виробництва спостерігається в ЄС, зокрема, в Німеччині, Румунії та Італії. У той же час промисловість Туреччини навпаки зростає.

Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/12/2/654385/”