Handelsblatt: Росію можна запросити в НАТО в обмін на мир в Україні

04.12.2019 15:16
shadow
На думку експертів, так міг би з’явитися новий “альянс миру”, але українська сторона все одно мала б відмовитись від Криму.

REUTERS

50 років тому канцлер ФРН Віллі Брандт перевернув погляди демократичного світу на Росію. Його "східна політика" зробила можливою реалістичну політику щодо Москви. Натхненний цим успіхом, президент США Річард Ніксон і його Держсекретар Генрі Кіссінджер запропонували власну версію такого підходу, яка змінила світ через відкриття Китаю 40 років тому.

Об этом сообщает http://chinovnic.info

Сьогодні Європа в центрі уваги. Німеччина міркує, яким буде життя після Ангели Меркель. Велика Британія от-от завершить Brexit, попри геополітичні наслідки. Лише президент Франції Еммануель Макрон готовий дивитися на речі ширше. Про це на сторінках німецького видання Handelsblatt пишуть професор Пекінського університету міжнародних відносин Маргарита Матьопулос і колишній британський міністр у справах Європи Деніс Макшейн.

Вони нагадують, як президент Франції вказав на тривожну ситуацію з безпекою в Європі й закликав до побудови "нової архітектури між ЄС і Росією". Однак, інтеграція європейської архітектури в російську оборонну структуру означала б кінець НАТО. Реверанси Макрона в бік Володимира Путіна, його провокативна заява про "смерть мозку" альянсу й його сумніви щодо колективних зобов’язань витікають зі страху, що Америка більше не буде допомагати Європі, в разі початку нової кризи. На думку авторів, у президента Дональда Трампа з’явився шанс продемонструвати свою нову "східну політику", засновану на реалізмі, а не на видаванні бажаного за дійсне.

"Як лідер без ідеології, що виступає проти інтервенцій, він повинен зробити історичний крок і запросити Росію стати членом НАТО. За це Росія повинна зобов’язатися припинити агресію проти України", — йдеться в статті.

На думку авторів, це може відкрити новий розділ в американо-російських відносинах й створити новий "альянс миру" з Росією, в якому американці й росіяни будуть нести спільну відповідальність за безпеку Європи. Такий крок США зміг би змінити баланс глобального порядку в сфері безпеки.

По-перше, новий "альянс мир" перетворить НАТО на трансатлантичну організацію безпеки, яка буде охоплювати територію від Лісабону до Владивостоку. По-друге, він дозволить відновити переговори про ядерне роззброєння. А по-третє, альянс з Росією може стати частиною майбутнього тристороннього діалогу між Вашингтоном, Москвою й Пекіном. Адже ці три ядерні держави несуть відповідальність за мир в 21 столітті.

На думку авторів, для втілення цього плану буде потрібна смілива дипломатія в рамках "норманського формату". Виконання Мінських угод від 2015 року обов’язкове.

"Президент України Володимир Зеленський повинен подати сигнал, що Київ визнає російську анексію Криму в обмін на згоду Росії повернути Донбас в склад України без спеціального статусу. Тоді шлях до зняття санкцій проти Москви буде відкритий. А Росія зможе знову стати восьмим членом G7", — йдеться в статті.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/world/10780223-handelsblatt-rosiyu-mozhna-zaprositi-v-nato-v-obmin-na-mir-v-ukrajini.html”