“Коси — гордість українки”. Жінка 28 років не стригла волосся (фото) - Подробиці

19.01.2020 16:36
shadow

73-річна Ганна Щербата із райцентру Піщанка, що на Вінниччині, звикла бути у центрі уваги — її довгому та густому волоссю багато хто заздрить.

Ще б пак: при зрості 156 сантиметрів довжина коси у неї — 120 см! Ровесниці бабусі жартують, що їй давно пора подати заявку до Книги рекордів, але та відмовляється.

“Нещодавно ми були у Запоріжжі, виступали із вокальним ансамблем. Коли подруга розпустила коси — всім мову відняло. Люди не вірили, що це справжнє волосся!” — розповідає подруга Надія Гавриш.

Як же Ганні Щербатій вдалось таку косу виплекати?

“Ще коли я навчалася в школі, то мала найдовші коси — по пояс. Батьки просили не стригти їх, адже коси — гордість українки, — розповідає Ганна Щербата. — У ті часи не було шампунів, то я мила волосся господарським милом і споліскувала водою з оцтом”.

/storage/2020/01/16/image/md_AGIW_16-pidpys.jpeg

Фото надано родиною Щербатих.

Коли Ганна вийшла заміж, її чоловік Михайло пожартував: як відріже коси — подасть на розлучення.
Після народження третьої дитини у жінки почались проблеми зі здоров’ям, волосся стало випадати. “Я вже боялася, що поблисію. Нікому не розповівши, пішла до перукарні й постриглася, — згадує. — А з 1992 року жодного разу навіть кінчики не підрівнювала. Мию волосся раз на тиждень звичайним шампунем. Фена ніколи не мала, висушую вручну. Розкладаю волосся навколо подушки, й до ранку воно сухе. Після того півгодини його розчісую”.

Жінка каже, що свою косу заплітає сама. А тоді закручує в “дулю” і закріплює шпильками.

“Уже навіть мови бути не може про те, щоби вкоротити коси! — заявляє. — Лише от останній рік при корінні почала з’являтись перша сивина, але зовсім мало. Це я мудрішаю, мабуть. (Усміхається)”.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте ткож про те, де живе найбільш злісний боржник аліментів в Україні


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/kosi-gordist-ukrainki-zhinka-28-rokiv-ne-strigla-volossya-foto”