Милованов розповів подробиці ідеї про "інвестиційних нянь"

25.01.2020 09:57
shadow
Милованов: Ми маємо перш за все підтримати тих, хто вже в Україні

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов 24 січня в ефірі телеканала "Україна" розповів подробиці ідеї про персонального опікуна держави для великих інвесторів.

Ідею про такого опікуна, Investment Nanny, президент України Володимир Зеленський озвучив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

"Стосується не тільки іноземних інвестицій... Це стосується українських інвесторів... Ми маємо перш за все підтримати тих, хто вже є в Україні. Що означає насправді "інвестиційна няня"? Це означає можливість для великого інвестора... прийти до уряду, сісти разом і сказати: "Мені потрібні особливі умови: перше, друге, третє", – сказав Милованов.

За його словами, уряд повинен мати право підписувати окрему угоду з тією компанією або групою, яка інвестує $100 млн і більше, "тому тут потрібні певні законодавчі ініціативи".

"Але ідея така, щоб дозволити уряду під гарантії уряду надавати конкретні пропозиції для тих великих інвесторів, які є. Ці пропозиції можуть включати, наприклад, податкові якісь преференції, а можуть включати гарантії пропускної спроможності в портах", – пояснив міністр.

Інвесторів, які вкладуть в українську економіку $10 млн, він обіцяє звільнити від податку на прибуток під час приватизації.

Милованов зазначив, що Антимонопольний комітет України буде стежити, "щоб не було спотворення правил для тих, хто вже інвестує".

У Давосі Зеленський пояснив, що "якщо інвестор принесе в Україну $100 млн і більше, то він отримає особистого менеджера, який знає п’ять мов і працюватиме з клієнтом цілодобово". "Цей менеджер вирішуватиме всі проблеми інвестора в будь-який час. У них будуть державні гарантії. А тих, хто інвестує в наступні два роки у приватизацію в Україні $10 млн і більше, ми звільняємо від податку на прибуток", – сказав президент України.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/milovanov-rozpovv-podrobic-de-pro-nvesticynih-nyan-1484257.html”