Путін зруйнував економіку Росії, – дані Росстату

25.01.2021 14:23
shadow
последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел


Швидке зубожіння населення Росії за останні кілька років є наслідком недолугої політики чинного керівництва держави. Намагання Путіна протиставити себе усьому світові зробило заручниками бідності більшість російських громадян.

Об этом сообщает Сергей Доренко

За прикладом багатьох країн світу, весною 2020 року російська влада запровадила жорсткі карантинні обмеження. Вимушена неоплачувана відпустка мільйонів громадян під час карантину сильно погіршила добробут пересічних росіян – лише за перший тиждень локдауну громадяни втратили 1 трильйон рублів зарплат (більш як 13 мільярдів доларів США). Реальні грошові доходи за 2020 рік скоротилися в середньому на 8%. За даними ВЦДГД, 43% росіян не вистачало грошей аби протягнути до наступної зарплати.

Вища школа економіки РФ повідомила, що внаслідок локдауну 6,1% росіян з середнього класу опустилися до категорії бідних. За підсумками минулого року 45% громадян РФ отримують на місяць не більше 15 тисяч рублів (200 доларів США). Фактичними жебраками є 8,5% населення РФ, оскільки можуть витрачати за місяць лише до 5 тисяч рублів (2,3 долара США на день). А 82% всіх бідних російських родин – це сім’ї з дітьми.

Російська влада заявляла про зниження бідності вдвічі вже у 2024 році. Після початку коронакризи ці терміни відсунули до 2030 року. На чому ґрунтується оптимізм Кремля, наразі невідомо. Так, за даними Федеральної митної служби, доходи від експорту нафти з Росії за січень-листопад 2020 року впали одразу на 40,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року А доходи газового монополіста РАТ "Газпром" від експорту газу знизилися на 44,4%. Попри заяви Путіна, що бюджет РФ ще восени 2019 року позбувся залежності від експорту енергоносіїв, показники соціально-економічного розвитку країни демонструють, що, за влучним визначенням американського сенатора-республіканця Джона Маккейна, Росія залишається бензоколонкою, котра "намагається видавати себе за країну".Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/novini-svitu/putin-zruynuvav-ekonomiku-rosii-dani-rosstatu”