Таран і Хомчак підтримали введення санкцій проти "112 Україна", NewsOne і ZIK

03.02.2021 19:07
shadow
Таран: Війна РФ проти України має свій інформаційний вимір

Персональні санкції проти тих, хто веде деструктивну діяльність на території України в інтересах третіх держав, мають посилити стійкість України до зовнішніх загроз. Таку заяву 3 лютого зробив міністр оборони України Андрій Таран, пише пресслужба Міноборони.

Об этом сообщает Редакция

"У питаннях оборони України не може бути двозначності. Війна Російської Федерації проти України має також свій інформаційний вимір. Агресор усі роки нашої незалежності застосовує проти України свою пропагандистську машину, а останні сім років його ЗМІ стали буквально зброєю масового інформаційного знищення", – прокоментував Таран.

Він вважає, що просування ворожих наративів не може бути замасковано під свободу слова.

"Недвозначна афільованість із державою-агресором змушує до рішучих кроків задля захисту вітчизняного інформаційного простору. Тому ці санкції в першу чергу підсилюють стійкість та обороноздатність держави", – підкреслив глава Міноборони України.

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак був присутнім на засіданні Ради національної безпеки і оборони, на якому запровадили санкції, і проголосував за них. Про це 3 лютого повідомила пресслужба Генштабу ЗСУ у Facebook.

За інформацією пре-служби, деякі ЗМІ повідомили, що Хомчак не підтримав рішення РНБО.

"Просимо представників ЗМІ перевіряти інформацію перед оприлюдненням, користуватися офіційними джерелами та не допускати викривлення фактів і маніпулювання громадською думкою", – заявили в Генштабі.


https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/1840521039450478

Таран і Хомчак є членами РНБО.

Президент України Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака і належних йому телеканалів. Глава РНБО Данілов говорив, що 17 із 19 членів ради проголосували за це рішення, один утримався, ще один – у відрядженні. ЗМІ писали, що утримався спікер парламенту Дмитро Разумков.

Санкції передбачають позбавлення ліцензії "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п’ять років. Телеканали заявили про "політичну розправу" і пообіцяли боротися "за своє право мовити для українців".

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначив, що йдеться про канали з так званого пулу кума президента РФ, нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука. Їх "досить активно й часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні".

Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.

Екснардеп Сергій Лещенко пов’язав рішення про накладення санкцій із розмовою держсекретаря США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, яка відбулася 1 лютого.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/taran-i-homchak-pidtrimali-vvedennja-sanktsij-proti-112-ukrajina-newsone-i-zik-1538460.html”