126 років тому народився майбутній король України

13.02.2021 21:39
shadow
<span>Василь Вишиваний, він же Вільгельм франц фон Габсбурґ-Льотрінґен<span>, наймолодша дитина австрійських архікнязів Габсбургів-Лотаринзьких, народився 10 лютого 1895 року у родинному маєтку, що знаходилося на острові Люсін (сучасна Хорватія) в Адріати — 126 років тому народився майбутній король України
Василь Вишиваний, він же Вільгельм франц фон Габсбурґ-Льотрінґен, наймолодша дитина австрійських архікнязів Габсбургів-Лотаринзьких, народився 10 лютого 1895 року у родинному маєтку, що знаходилося на острові Люсін (сучасна Хорватія) в Адріати


18 серпня 1948 року в застінках Лук’янівської тюрми в Києві обірвалося життя ерц-герцога Вільгельма фон Габсбурга

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА


І хоча королем він так і не став, але став України вірним сином. За що і був знищений большевиками у Києві у Лук‘янівській в‘язниці.

Василь Вишиваний не схилив перед Москвою голову і не зігнув спину. Рід Ґабсбурґів, до якого належав Василь, інстинкту згинання не мав.


Василь Вишиваний
Василь Вишиваний

Шкода, що пам‘ятають про великого українця лише у Львові. А на Лук‘янівськім сізо досі немає, бодай пам‘ятної таблички про те, що саме тут свій земний шлях завершив полковник української армії і невтілений король України.

Джерело: блог Андрія Шкіля

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/columns/shkil/126-rokiv-tomu-narodivsya-maybutniy-korol-ukrajini-736427.html”