Іран в розслідуванні катастрофи літака МАУ прикривається державною таємницею, - заступник генпрокурора Мамедов

16.02.2021 17:32
shadow
последние новости в Украине останні новини в Україні


У справі про катастрофу літака МАУ ("Міжнародних авіаліній України") іранська сторона прикривається державною таємницею. Тому, істотного просування в діалозі з офіційним Тегераном немає.

Об этом сообщает КОД ЮА

Іран не передає Україні матеріали розслідування катастрофи літака МАУ, посилаючись на державну таємницю. Про це в інтерв’ю "Радіо Свобода" заявив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов у вівторок, 16 лютого.

За його словами, відносини Києва і Тегерана в цьому питанні рухаються в рамках технічного розслідування. Але після жовтневих переговорів Україна ще не отримувала відповіді на запити про правову допомогу.

"Здебільшого питань Іран прикривається військової державною таємницею. Але дозвольте, на умовах конфіденційності, ми подали запит на передачу нам файлу із записами переговорів екіпажу в кабіні літака, а також записи з бойової машини, з якої зроблені були постріли. Іран мовчить, але в чому ж тут може бути військова державна таємниця? в тому, що український літак збитий навмисне, і докази цього факту цілеспрямовано ховаються?", — підкреслив Мамедов.

Як відомо, Іран ігнорує вимоги України про передачу даних і записів переговорів диспетчерів і екіпажу. Також ASPI news повідомляло, що літак МАУ над Тегераном міг бути збитий навмисно й Іран ніколи не розкриє правду про катастрофу.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/podii/iran-v-rozsliduvanni-katastrofi-litaka-mau-prikrivaetsya-derzhavnoyu-taemniceyu”