Борги перед "зеленою" енергетикою завадять приєднанню України до енергосистеми ЄС – Європейська енергоспільнота

16.02.2021 22:52
shadow
Янез Копач: "Укренерго" збирає наразі додаткові податки, так би мовити, додаткову націнку для відновлюваних джерел також

Борги держави перед підприємствами "зеленої" енергетики в Україні завадять сертифікації щодо приєднання енергосистеми країни до європейської ENTSO-E, заявив 15 лютого директор секретаріату Європейської енергоспільноти Янез Копач на всеукраїнському форумі "Україна 30. Платіжка", пише портал ExPro.

Об этом сообщает Чиновник Инфо

"Наразі "Укренерго" збирає в тарифі гроші й на фінансування відновлюваних джерел енергії. Тож є тариф на передачу, транспортування, є послуги "Укренерго" [на диспетчеризацію] – це все зрозуміло. Але так само "Укренерго" збирає зараз додаткові податки, так би мовити, додаткову націнку – для відновлюваних джерел також", – зазначив він.

Такий підхід не відповідає законодавству енергетичної спільноти, додав експерт.

"Це не проблема, якщо "Укренерго" буде збирати ці гроші і буде наче менеджером цього процесу. Але це не може бути частиною відповідного транспортного тарифу. І це проблема, яка потребує розділення цих моментів", – пояснив Копач.

Синхронізацію об’єднаної енергосистеми України з енергомережею ENTSO-E заплановано на 2023 рік.

Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій минулого тижня резолюції Європейського парламенту.

"Укррудпром" проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП "Гарантований покупець", було вже більше ніж 50, загальна сума збитку за позовними заявами вже перевищила 630 млн₴

"Гарантований покупець" 12 лютого сплатив 2,23 млрд грн виробникам електроенергії за "зеленим" тарифом. Отже, вдалося розрахуватися за електроенергію, вироблену в березні, і сплатити 21% боргу за квітень 2020 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/borgi-pered-zelenoji-energetikoju-zavadjat-prijednannja-ukrajini-do-energosistemi-jes-jevropejske-energospivtovaristvo-1540037.html”