У представництві Зеленського назвали ранкові обшуки у Криму воєнним злочином Росії

17.02.2021 13:10
shadow
Співробітники ФСБ обшукували будинки кримських татар із 4.00

Обшуки російських силовиків у кримських татар уранці 17 лютого є черговим воєнним злочином Росії, указано в заяві представництва президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим у Facebook.

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА

Дії Російської Федерації в окупованому Криму і Севастополі спрямовано на переслідування громадян виключно за їхню політичну позицію або релігію, яку вони сповідують, заявили у представництві.

"Росія вчергове здійснює воєнний злочин, справжня мета окупанта – знищити будь-які прояви спротиву і солідарності у Криму. Команда представництва фіксує кожен випадок незаконного політичного переслідування, який здійснюють окупаційні адміністрації", – ідеться в повідомленні.


Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим / Facebook
Фото: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим / Facebook


У представництва зауважили, що факти переслідування фіксують і передають у правоохоронні органи.

17 лютого о 4.00 в окупованому Росією Криму в будинках кримських татар співробітники ФСБ провели обшуки. Вони відбулися, серед іншого, у містах Бахчисарай, Севастополь і Білогірськ. Прокуратура Криму відкрила провадження за фактом обшуків у будинках кримських татар

Росія окупувала Крим навесні 2014 року після незаконного референдуму. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.

Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року, міністерство юстиції РФ занесло Меджліс кримськотатарського народу в перелік заборонених організацій.

Європейський суд із прав людини 14 січня більшістю голосів узяв до розгляду скарги України проти Росії за низкою порушень прав людини у Криму.

За інформацією Кримської правозахисної групи на кінець 2020 року, 109 кримчан перебували у в’язницях за політично або релігійно мотивованими вироками.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/u-predstavnitstvi-zelenskogo-nazvali-rankovi-obshuki-v-krimu-vijskovim-zlochinom-rosiji-1540321.html”