Бачачи нульовий ефект від санкцій США, закордонні фінансисти кинулися купувати російські боргові розписки – протягом дня більше ніж на $1 млрд

04.03.2021 13:49
shadow

Років чотири тому, коли в Білому домі з’явився Трамп, я взяв участь в обговоренні американської політики щодо путінської Росії. Експерти з Росії, США та Європи намагалися сформулювати зовнішньополітичні принципи нової адміністрації.

Об этом сообщает Чиновник Инфо

Попередні опитування американців свідчили, що найпопулярнішим серед них є варіант повної байдужості: нехай ці росіяни витворяють, що хочуть, а ми подивимося збоку. Варіанта задоволення Путіна навіть не розглядали (він повністю розв’язував руки російського президента), а на варіант його "стримування" дивилися з побоюванням: щур, загнаний у кут, може повестися з небезпечною непередбачуваністю.

Ми серйозно розраховували на якусь гібридну модель поведінки американської адміністрації: про людське око демонструвати дружелюбність, але твердо давати відсіч у принципових питаннях. Не пройшло. В Америці демонстрація, нехай і показна, дружнього ставлення до Кремля викликає різке несприйняття. Трамп дещо в цьому руслі робив (наприклад, запросивши Путіна як рівного до троїстої бесіди із саудівським королем щодо ОПЕК+, і це спрацювало), але послідовним його підхід не був.

Зараз, з огляду на перші кроки нової адміністрації, намітився інший гібридний спосіб дій. На словах Росію оголошують таким самим противником, як Китай, Іран і Північну Корею. Їй погрожують пальчиком, але на ділі оголошені санкції Путіну ніяк не шкодять. Навпаки, бачачи нульовий ефект цих санкцій, закордонні фінансисти кинулися купувати російські боргові розписки – і протягом дня принесли в Москву у дзьобиках більше ніж $1 млрд. Не видно реальних процесів і щодо "Північного потоку – 2".

Схоже, в Путіна у Вашингтоні з’явилися справжні друзі – хай навіть вони і лякають про людське око погрозами.

Джерело: Михаил Крутихин / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автораБлог відображає виключно точку зору автора. Редакція не несе жодної відповідальності за зміст та достовірність матеріалів у цьому розділі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/mihail-krutihin/bachachi-nulovij-efekt-vid-sanktsij-ssha-zakordonni-finansisti-kinulisja-kupuvati-rosijski-borgovi-rozpiski-za-den-bilshe-nizh-na-1-mlrd-1542549.html”