Ляшко: Тіла померлих від COVID-19 не обов’язково піддавати кремації та ховати в щільному пакеті

12.03.2021 20:13
shadow
Ляшко розповів, у якому випадку померлих від коронавірусу в Україні потрібно ховати в щільному пакеті (на фото поховання померлого від COVID-19 в Індонезії)

Згідно з чинними в Україні правилами, рідні померлих від коронавірусної інфекції COVID-19 мають можливість попрощатися, забрати тіло і поховати рідних за звичайною процедурою, але з обов’язковим дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

Об этом сообщает ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРАВДА

Про це головний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів у Facebook 12 березня.

За словами Ляшка, він бачив у ЗМІ і соцмережах чимало публікацій про "подекуди дикунські речі", які відбуваються під час поховань померлих від коронавірусу.

"Для померлих від COVID-19 кремація і поховання тіла в щільному пакеті не обов’язкові! Постановою № 44 про внесення змін до тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби COVID-19 прописано, що лише за наявності надмірного виділення біологічних рідин із тіла померлого його ховають у щільному пакеті, щоб уникнути інфікування збудником коронавірусної хвороби", – написав він.

Якщо дотримуватися всіх прописаних норми і правил під час поховання та безпечного поводження з тілами померлих, проблем не має виникнути, зазначив заступник міністра.

"На жаль, у реальності маємо ситуації, коли рідні померлого мають пройти сім колів пекла, щоб попрощатися та поховати своїх рідних", – додав він.


https://www.facebook.com/viktor.liashko/posts/2274554919343286

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

3 березня 2020 року в Україні підтвердили перший випадок інфікування. Відтоді в країні було зафіксовано понад 1,44 млн випадків COVID-19, померло від хвороби майже 28 тис. осіб, видужало – понад 1,2 млн осіб.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/ljashko-tila-pomerlih-vid-covid-19-ne-obov-jazkovo-kremuvati-i-hovati-v-shchilnomu-paketi-1543817.html”